חיפוש       
חדשות
נשיאים ממלאי תפקידים הכנס השנתי פרסומי האגודה קשר בינלאומי פרסים לזכרם
כניסה לחברי האגודה
שם משתמש:
סיסמא:
שכחתי סיסמא הרשמה לאתר
עמוד הבית  > קהילות מקצועיות  > הגירה ודמוגרפיה  > אודות הקהילה  > מפגשי הקהילה
מפגשי הקהילה

מפגש מס' 1, 2006

המפגש נערך ב 23/2/2006, במסגרת כנס האגודה הסוציולוגית הישראלית מס' 37. פרופ' רבקה רייכמן נבחרה פה אחד ליו"ר הקהילה.

מפגש מס' 2, 2006

המפגש התקיים ב 20/12/2006 ונערך בו דיון לגבי פעילות הקהילה בנושאים הבאים:
1.      קידום הוראה ומחקר
2.      דיון בשלבי המחקר
3.      כנס האגודה הסוציולוגית
4.      כנסים נוספים בנושא הגירה
5.      סדנאות למחקר
6.      מאגר חוקרים
7.      הזמנת סופרים לימי עיון וכנסים בהגירה
8.      קידום כתיבה על הגירה
משתתפים (לפי סדר א-ב): אביבה זלצר, אילן ריס, ארז כהן, יוחנן פרס, לילך לב ארי, לריסה רמניק,נלי אליאס, סבינה ליסיצה, סיגלית בן שיאון, קארין אמית, רבקה רייכמן (יו"ר), רחל שרעבי

מפגש מס' 3, 2007

 
המפגש נערך ב 15/2/2007, במסגרת כנס האגודה הסוציולוגית הישראלית מס' 38. פרופ' רבקה רייכמן מסרה דיווח על פעילות הקהילה.
 

מפגש מס' 4, 2007

המפגש נערך ב 4/5/2007 באוניברסיטת בר אילן
במפגש הוצג סיפרה של לריסה רמניק מאוניברסיטת בר אילן: Russians Jews on Three Continents
ותגובה של סבינה ליסיצה ממכללת יהודה ושומרון.
נמסרה הודעה כי בכנס AIS שיתקיים בחודש יוני תיוצג הקהילה בארבעה מושבים: מושב על הדור השני בראשות לריסה רמניק, שני מושבים על הגירת עבודה בראשות אדריאנה קמפ ורבקה רייכמן ומושב על רשתות ומדיה בראשות אביבה זלצר זובידה.
כמו כן נדונו הנושאים הבאים:
1.      הרחבת מספר החברים בקהילה – הוחלט על פניה לארגונים ומוסדות העוסקים בקליטת עליה ובעבודה עם מהגרים להצטרף לקהילה.
2.      ארגון מושבים לכנס הסוציולוגי השנתי – סוכם שהקהילה תציע 4 מושבים: הגירה וחינוך, הגירה בינלאומית, הגירה והדור השני, מפגש תרבותי וחציית גבולות (בראשות רחל שרעבי)
3.      גיליון מיוחד של כתב העת "מגמות" – הועלתה האפשרות להוציא גיליון מיוחד על הגירה. סוכם שרבקה רייכמן תיצור קשר עם העורך.
4.      ארגון פורום תלמידים לתארים מתקדמים – הוחלט להמשיך במאמץ לארגן פורום תלמידים לתארים מתקדמים בהגירה.
5.      הקמת כתב עת אלקטרוני בנושא הגירה – הועלתה התעה לייסד כתב עת חדש בנושא הגירה, בפורמו מקוון, שיעסוק בנושא הגירה. ריטה סבר ורחל שרעבי לקחו על עצמן להכין הצעה בנושא זה לפגישה הבאה.
6.      המפגש הבא – הוסכם כי המועד של המפגש הבא הוא בחודש נובמבר וממשיכים עם הפורמט של מפגשים בימי שישי. קטרין אמית מוכנה לארח את המפגש שיוקדש למחקרים של לילך לב ארי ומרינה נזניק בנושא הדור השני במרכז האקדמי רופין.
משתתפים (לפי סדר א-ב): אידה רוביני, אילן ריס, אינה וייסקופף, אסתר בריינין, אסתר חוטינר, יבגניה ביסטרוב, דליה ולן, טובה שקד, טטיאנה זסלבסקי, יוחנן פרס, לילך לב ארי, לריסה רמניק, מיכאל פיליפוב, משה שוקד, מרינה ניזניק, נלי אליאס, סבטלנה צ'אצ'אשוילי בולוטין, סבינה ליסיצה, סופי קוצר, סיגל נגר רון, עמוס דגן, קארין אמית, ריטה סבר, רבקה רייכמן (יו"ר), רחל שרעבי

מפגש מס' 5, 2007

המפגש נערך ב 26/10/2007 באוניברסיטת תל אביב.
במרכז המפגש עמדה הרצאתה של מרינה נזניק בנושא:
Between the Two Worlds:Recent and Veteran Young Immigrants from Russia Rethinking their Identity

מפגש מס' 6, 2008

המפגש נערך ב 13/2/2008 במסגרת הכנס הסוציולוגי ה 39 ונדונו בו הנושאים הבאים:
1.      הצעה לכתב עת אינטרנטי על הגירה -  ההצעה הועברה להנהלה של האגודה הסוציולוגית התומכת במהלך ואף שלחה ברכות אך לא תתמוך כלכלית. רחל שרעבי הציגה את התכנית לפיה כתב העת יהיה אינטרנטי ובשלב ראשון ייקרא "הגירה". בשלב הראשוני כתב העת יהיה בעברית ובהמשך – רב לשוני. צריך מישהו שיקבל את החומרים וילווה זאת מבחינה טכנית. מיכאל פיליפוב ציין את הקושי להיכנס לאתר של האגודה הסוציולוגית והטיל ספק ביכולת להקים את כתב העת שם. רבקה רייכמן מציינת שהבעייה היא טכנית והאם הקהילה יכולה לקחת זאת כפרויקט שמבוסס על התנדבות. לילך לב ארי הציעה לברר דרך האגודה הסוציולוגית העסקת סטודנטים שעלותם זולה בפרויקט. על פי התקדימים נראה שאין אפשרות לסמוך על תקצוב מהאגודה. נעמי כרמון עדכנה שליאת מילביצקי מטפלת באתר האגודה וסוכם שריטה סבר תיפגש איתה ותבדוק את האפשרות שתטפל באתר. סמי סמוחה ציין שמדובר במפעל ראוי וחיובי, צריך לבדוק ולפנות לפקולטות השונות כדי שיתמכו.הנוכחים דנו בתכנים (מאמרים מקוריים, ניירות עבודה), מערכת, עורכים וגורמי שטח מעורבים.סוכם שתוקם ועדה לכתב העת שתכין הצעה מסודרת תקציבית וארגונית אשר תיקח בחשבון את הנושאים שעלו בדיון.
2.      הצעה לגיליון מיוחד בנושא הגירה בכתב העת "מגמות" – גוסטבו מש היה בקשר עם עורך "מגמות" ודרכו הוגשה הצעה לגיליון מיוחד בנושא "הגירה". ימונה עורך מיוחד לכתב העת והפרויקט יאורגן ע"י "מגמות". ההצעה נשלחה לכל המשתתפים כדי לקבל את אישורם לפני שליחתה לכתב העת. הכותרת שהוצעה: "ממדינת עליה למדינה הגירה: מגמות חדשות בהגירה לישראל וממנה 1990 –2007".
3.      פעילויות עתידיות של הקהילה – סוכם שאחד מחברי הקהילה יארגן את המפגש הבא אשר יכיל מושב שיתמקד בנושא ספציפי.
4.      שונות – עמוס דגן הציע להרחיב את נושא הקהילה לקהילות יהודיות בעולם. מיכאל פיליפוב דיווח על מחקר גדול שהוא עושה על זהות יהודית ברוסיה ואוקראינה. רבקה רייכמן מציעה שעמוס ומיכאל יכינו מושב בנושא למפגש הבא באוקטובר 2008.
לילך לב ארי ברכה את רבקה רייכמן על ספרה החדש.
משתתפים (לפי סדר א-ב): אורית שלוינסקי, אילן ריס, אסתר חוטינר, ארז כהן, דבי בביס, לילך לב ארי, מיכאל פיליפוב, מרינה ניזניק, משה סמיונוב, משה שוקד, נעמי כרמון, סיגלית בן ציון, סמי סמוחה, עמוס דגן, קארין אמית, רבקה רייכמן (יו"ר), רחל שרעבי.

מפגש מס' 7,  2008

המפגש נערך ב 7/11/2008 במרכז האקדמי רופין באירוח המכון להגירה ושילוב חברתי. במסגרת המפגש הציגה לילך לב ארי את סיפרה:
 "The American Dream - For Men Only?
Gender, Immigration, and the  Assimilation of Israelis In the United States"

המתדיין היה משה שוקד
נושאים לדיון:
1.      גיליון מיוחד בנושא הגירה בכתב העת "מגמות" – הצעה נשלחה ל"מגמות" ומחכים לתשובה.
2.      כתב עת – התקיים דיון והתקבל דיווח מאת הועדה המצומצמת שפועלת בנושא. יש לחפש מקורות מימון.
3.      הוספת מונחים בהגירה ודמוגרפיה למילון של מונחי סוציולוגיה
4.      סמי סמוחה ביקש להרחיב את קהילת הגירה ע"י צרופה של קהילת דמוגרפיה והפיכתה לקהילת הגירה ודמוגרפיה
משתתפים (לפי סדר א-ב): אדל בסין, אורית שטרנברג, איגור אברמוביץ, דבי בביס, דוד מיטלברג, דפנה קריב, ורד גביש, טליה שי, יבגניה סודקוב, יוחנן פרס, יערית בוקק כהן, ישראל פופקו, לריסה רמניק, מיכל סבח, מעין בנימין, משה שוקד, נונה קושנירוביץ, נורית ברקן, ניר כהן, סבטלנה צ'אצ'אשוילי בולוטין, סבינה ליסיצה, סרג'ו דלה פרגולה, עדי בינס, פנינה גולן קוק, קארין אמית, רבקה רייכמן (יו"ר), ריטה סבר, רנה ברנר.

מפגש מס' 8, 2009

המפגש נערך ב 18/2/2009, במסגרת  הכנס ה – 40 של האגודה הסוציולוגית הישראלית במכללה למינהל, המסלול האקדמי, ראשון לציון
החלפת יו"ר הקהילה:
רבקה רייכמן הציגה את נלי אליאס כמועמדת להחליף אותה. התקיימה הצבעה והתקבלה החלטה שנלי תחליף את רבקה. רבקה רייכמן ביקשה להודות לפעילים בקהילה: קארין אמית, רחל שרעבי, אילן ריס, משה שוקד וריטה סבר.
המשך הפגישה נוהל ע"י נלי אליאס ונדונו בה הנושאים הבאים:
תיקצוב הפעילות של הקהילה – האגודה הסוציולוגית מתקצבת את פעילות הקהילה בסכום של עד 120 ₪ למפגש של הקהילה ועד 1,000 ₪ לכנס או יום עיון אשר יכיל – לפחות – 2 מושבים ו 6 מרצים..
בחירת רכז לקהילה – עד עכשיו מילאה ליאת מילביצקי, מזכירת האגודה את התפקיד וכעת יש צורך למצוא מתנדב לתפקיד. במסגרת המפגש לא נמצאו מתנדבים.
המפגש הבא של הקהילה – יתקיים במרכז האקדמי רופין, הועלתה הצעה שבמרכז המפגש יעמדו שני נושאים: קהילות יהודיות - עמוס דגן הציע להציג את הנושא. לטענתו נושא ההגירה וקהילות יהודיות הוא משולב. מוכן להיות סנונית ראשונה וחשב להביא את קהילת יהודי ניו-זילנד. החיבור יהיה על קהילת מהגרי ניו זילנד בישראל. יש 500 עולים מניו-זילנד. ריטה סבר מציעה להרחיב את הנושא ל טרנס דואליזם – הגירה ושמירה על הקהילה. פער דיגיטלי והגירה – יוצג ע"י ריטה סבר
מושבים לכנס הבא - אפשר לשלוח לנלי נושאים חדשים שנרצה לפתח. הדרך הנוחה – דרך המייל.
סקר על נוער עולה – דגנית לוי ממכון ברוקדייל דיווחה על סקר שבוצע במכון. סוכם שיוצג באחד המפגשים הבאים.
סמינר מחקרי של המכון להגירה ושילוב חברתי במרכז האקדמי רופין – קארין אמית הציעה להציג נושאים מעניינים בנושא הגירה במסגרת הסמינר.
גיליון מיוחד בכתב העת "מגמות" - התקבלה הצעה לגיליון מיוחד בנושא הגירה בכתב העת "מגמות". תודה לגוסטבו מש שיצר את הקשר עם העורך. קיבלנו תשובות חיוביות להצעתנו והערות. הם ביקשו שנכתוב תגובות ספציפיות. בגרסה שנשלחה לחברי הקהילה יש את ההצעה. התבקשנו להציע עורך אורח לגיליון ושני חברי מערכת מיוחדת. הם יוציאו קול קורא, יגיעו תקצירים וייבחרו 20 אשר יתבקשו להציע מאמרים לשיפוט. ריטה סבר מוכנה להיות אחת מהן וגם רחל שרעבי.  גוסטבו מש טוען שחייב להיות מישהו מאוד ידוע ומוכר בתחום. סוכם להמשיך במגעים עם "מגמות" תוך כדי עדכון הקהילה. רבקה ביקשה לשלוח לה הצעות במייל.
כתב עת אינטרנטי -  מדובר בכתב עת רב לשוני. בשלב הראשון בעברית. בכל גיליון נבחר נושא ספציפי בנושא הגירה ונזמין אנשים לכתוב בנושא ויהיה סימפוזיון. ביקשנו מימון בעיקר בנושא עריכה לשונית. רחל שרעבי וריטה סבר שהתייעצו עם עורכים הסכימו שצריכה להיות עריכה אחידה שעלותה 8,000 ₪ לגיליון. ל שני גיליונות 16,000 + 5,000 למזכירה. יערית בוקק ממכללת אריאל בשם המוסד שלה הסכימו לממן גיליון אחד. הייתה פניה גם לקרן שניצר ולמכון לחקר הטיפוח בחינוך. המכון לחקר הטיפוח בחינוך מוכן להשתתף ב 5,000 ₪ לשנה הראשונה. קרן שניצר – סירבה. רבקה רייכמן פנתה לדיקן אוניברסיטת חיפה ושאלה האם אפשרי להקים קונסורציום של החוגים ממוסדות שונים ולבקש תמורה של כ 1,000 ₪ מכל מוסד, ואז נוכל ליצור קב' שתיתן עצמאות לכתב עת של הקהילה בתוך האגודה הסוציולוגית. זה צריך לעבור אישור של ההנהלה. אפשר לראות באופק כיוון, חשוב שזה יהיה ליותר משנה אחת. אנחנו נפנה לחברים במוסדות השונים כדי לראות אם אפשר להקים את הקונסורציום.
כנס קנדי  ישראלי - קארין ביקשה שחוקרים בתחום שפה וזהות יפנו אליה ואפשר יהיה לבחון השתתפותם. קארין תשלח מייל.
קבוצת דוקטורנטים -  הועלתה הצעה לארגן קבוצה של דוקטורנטים שעובדים בתחום.  דבי בביס והדרה מאיר אמרו שהן מוכנות לארגן קבוצה זו
 
משתתפים (לפי סדר א-ב): אהוד זלצבון, אידה רוביני הלצר, אילן ריס, אסתר חוטינר, ארז כהן, גוסטבו מש, דבי בביס, דגנית לוי, הדרה מאיר, טלי לב, לודמילה רובינשטיין, מיכל סבח, משה סמיונוב, נונה קושנירוביץ, נלי אליאס, סבטלנה צ'אצ'אשוילי בולוטין, סבינה ליסיצה, סיגל בן ציון, עמוס דגן, פאולה כאהן – סטרבצ'ינסקי, קארין אמית, רחל שרעבי ריטה סבר.

מפגש מס' 9, 2009

המפגש נערך ב 15/5/2009 במרכז האקדמי רופין והוא נפתח בשתי הרצאות של חברות הקהילה:
ריטה סבר: הגירה, גלוקליזציה ופער דיגיטלי
 ההרצאה הציגה את תופעת הגלוקליזציה ואת הביטויים הסותרים שבין דומיננטיות האנגלית באינטרנט והמעבר בשנים האחרונות לשפות נוספות באמצעות חדירה לארצות מתפתחות .
מושג הפער הדיגיטלי הוצג כמדד של אי שוויון. המדידה של הפער עברה שינויים ממדידה של נגישות פיזית למחשב ולאינטרנט למדידה של נגישות למשאבים טכנולוגיים כגון שפה, אורינות, חינוך וכו'
הוצגו נתונים על ישראל ביחס למדינות אחרות בעולם. וכן נתונים על הפער הדיגיטאלי בקרב קבוצות עולים שונות בישראל ביחס לישראלים ותיקים. בהקשר זה הוצגו ממצאים מסקרים המתמקדים במהגרים וסוכמו הגורמים השונים המשפיעים על הפער הדיגיטלי .
נלי אליאס ( מחקר משותף עם פרופ' דפנה למיש): מנסחים זהות ברשת: בני נוער מבריה"מ
 
נלי הציגה ממצאי מחקר איכותני שנערך באמצעות 93 ראיונות בקרב בני 12-18, אשר הגיעו לארץ אחרי שנת 2000 והנמצאים בארץ עד 5 שנים. מתוך הראיונות עולים תפקידים שונים של האינטרנט בקרב עולים אלו: מידע על ישראל, העצמה חברתית , קשרים עם ארץ המוצא, התמקמות חברתית בישראל, מדידת חיפוש ושימור זהויות . נמצא במחקר כי האינטרנט נתפס על ידי בני הנוער העולים כמקור אמין למידע על ישראל, כמקום בטוח ומקום המציע משאבים חברתיים ותרבותיים .
 לאחר ההרצאות התקיים דיון בנושא ועלו הערות המכוונות לחשיבות ההתייחסות להיבטים השלילייםהמלווים לשימוש במחשבים ובנגישות לאינטרנט .
  נושאים לסדר היום :
 גיליון מיוחד בכתב העת "מגמות" שיעסוק בהגירה - הועלתה בקשה לבחור עורך ושני חברי מערכת. הובהר כי אנשים אלו לא יוכלו להגיש בעצמם מאמרים לכתב העת . הוצע שמה של פרופ' עילית אולשטיין. ד"ר ריטה סבר בררה איתה והיא מעוניינת. תחומי ההתמחות שלה הם שפה, זהות ושילוב חברתי. התקיימה הצבעה והוחלט כי היא תשמש כעורכת . ד"ר ריטה סבר התנדבה לשמש כחברת מערכת . מאחר וחסר חבר/ה נוסף/ה, הוצע כי ייצא מייל מהסקציה המבקש ממועמדים להציע עצמם כחברי מערכת .
 
בחירת רכז/ת לקהילה - זהו תפקיד התנדבותי שמתאים לסטודנט מתקדם. סטודנטים מתוכנית המ.א בהגירה ברופין הביעו התעניינות אך רצו לקבל יותר פרטים על הגדרת התפקיד. הוצע כי ינוסח מכתב עם תיאור מפורט של התפקיד שיופץ בקרב סטודנטים למ.א בתחום .
 פרסום ספר של לריסה רמניק בנושא 20 שנה לעליית עולי בריה"מ לשעבר - פרופ' לריסה רמניק מנסה לפרסם ספר בנושא 20 שנה לעליית עולי בריה"מ לשעבר . היא מבקשת הצעות למאמרים באנגלית (יכולים להיות גם מסות ולא בהכרח מחקרים ) בקשת רחבה של נושאים הקשורים לעלייה זו. מועד הגשת המאמרים - ספטמבר 2009. הוצע שהיא תוציא קול קורא שיועבר בין חברי הקהילה .
 עדכון חומרים באתר של הקהילה - ד"ר ארז כהן התנדב לעדכן חומרים של הסקציה באתר. בקש לשלוח אליו חומרים רלוונטיים .
 
סכמה: ד"ר קארין אמית
 

מפגש מס' 10, 2010

המפגש נערך ב 16/2/2010 במסגרת הכנס ה 41 של האגודה הסוציולוגית הישראלית.
נושאים על סדר היום:
בחירת יו"ר הקהילה  -  לילך לב ארי נבחרה פה אחד ליו"ר קהילת הגירה ודמוגרפיה ומחליפה, החל מהיום, 16/2/2010 את נלי אליאס.
מינוי רכז לקהילה – דורון דגני התמנה ע"י הועדה המצומצמת לרכז הקהילה והחליף מיום 19/6/2009 את ליאת מילביצקי, מזכירת האגודה הסוציולוגית, אשר שמשה במקביל כרכזת הקהילה.
הקמת פורום לסטודנטים מתקדמים - הקהילה קוראת לכל חבריה לגייס סטודנטים לתארים מתקדמים, דוקטורנטים ומסטרנטים, אשר מחקרם עוסק בהגירה לפורום שמוקם בחסות הקהילה. דורון יפנה אל תלמידי המרכז האקדמי רופין.  
דיווח לגבי מצב הגיליון המיוחד של מגמות -  קארין דיווחה כי לפני מספר חודשים החל תהליך של הוצאת כתב עת מיוחד של מגמות, ביוזמת הקהילה. ינון כהן הוא העורך הראשי של הגיליון ואיתו עורכים את הגיליון קארין אמית ומאיר יעיש. הגיעו תקצירים רבים. התקיימה פגישה של העורכים שבה הוחלט על מיקוד הגיליון בסוציולוגיה. לאחר קריאת כל התקצירים, הועברה פניה לכותבים שנבחרו להגשת מאמר מלא עד חודש מאי 2010 .
כתב עת אלקטרוני -  נושא כתב העת האלקטרוני עולה שוב לאחר שהנושא "נתקע" מפאת הצורך ב"נמל בית" ועלויות שלא נמצא להן מממן . סוכם להניע את הפרויקט מחדש ולצורך כך נבחר צוות היגוי המורכב מ : לילך לב ארי, דורון דגני, עדו ליברמן קארין אמית ומיכאל רוזנבאום. רכז הקהילה יפנה לרחל  שרעבי וריטה סבר , אשר בחנו את הנושא בעבר ואף הציגו תכנית לכתב עת כזה - להצטרף לצוות ההיגוי.
בחירת לוגו לקהילה - אושר לוגו לקהילה אשר מייצג את שני המרכיבים של הקהילה: הגירה ודמוגרפיה:

 
 
נושאים למפגשי הקהילה הבאים -  במפגש הקהילה הבא , אשר יתקיים במרכז האקדמי רופין, ביום ו' 18/6/2010, יציגו שני חוקרים: דגנית לוי ממכון ברוקדייל תציג את ממצאי מחקרה בנושא "בני עולים משש תפוצות שונות וקליטתם בישראל " וארז כהן מהמכללה למנהל יציג "ניתוח אתנוגרפי של פורום הגירה – יצירת קשרים חברתיים ועיבוד חווית ההגירה של ישראלים לאוסטרליה וניו זילנד ."
לוח זמנים לפעילות של הקהילה ב 2010 -  המפגשים הבאים של הקהילה יתקיימו במרכז האקדמי רופין ביום ו', 18/6/2010 וביום ו'  19/11/2010.
דיווחים נוספים:
קארין אמית ביקשה לדווח שהמכון להגירה ושילוב חברתי במרכז האקדמי רופין מארח ב - 31/5/2010 כנס של הפורום הקנדי ישראלי וב - 1/6/2010 כנס בינלאומי שיוקדש לשילוב חברתי ודפוסים כלליים של הגירה . הזמנה לכנס תופץ בין חברי הקהילה בקרוב.
 הקהילה מברכת את משה סמיונוב, חבר הקהילה, לרגל היבחרו לתפקיד יו"ר האגודה הסוציולוגית הישראלית ומאחלת לו הצלחה בתפקידו זה.
משתתפים (לפי סדר א-ב): אורי פרגו, אידה רוביני הלצר, אילן ריס, ארז כהן, דוד מיטלברג, דורון דגני (רכז), יהל אס קורלנדר, עדו ליברמן, עובדיה שפירא, לילך לב ארי (יו"ר), קארין אמית,

מפגש מס' 11, 2010

המפגש נערך ב 18/6/2010 במרכז האקדמי רופין.
לילך לב ארי, יו"ר הקהילה, עדכנה את המשתתפים בתהליכים המתקיימים בקהילה כלהלן :
כתב עת "הגירה" - תהליך הקמת כתב העת האינטרנטי "הגירה" שהחל ביוזמתה של פרופ' רבקה רייכמן מתקדם, העורך הראשי יהיה סרג'יו דלה פרגולה מהאוניברסיטה העברית. העורכת בפועל רחל שרעבי. אנו פועלים להקמת כתב העת ככתב עת רב תחומי ורב לשוני במסגרת האגודה הסוציולוגית הישראלית ומקווים שהמרכז האקדמי רופין ייתן חלק מהחסות לכתב העת. הנושא יוצג בשבוע הבא בפני הנהלת האגודה הסוציולוגית. בהזדמנות זו אנו מבקשים להודות לרבקה רייכמן על היוזמה ומאחלים רפואה שלמה לריטה סבר, חברת צוות ההיגוי של כתב העת .
גיליון מיוחד של "מגמות" בנושא הגירה -  אנו עומדים בפני הוצאת גיליון מיוחד של כתב העת "מגמות" בנושא הגירה. קארין אמית, חברת המערכת של הגיליון המיוחד , דיווחה על כך שלקול הקורא הגיבו רבים ( 75 תקצירים) וחלק גדול מהם נפסלו מאחר והתמקדו בהגירה אך לא בפן הסוציולוגי שלה. לכן , הקמת כתב העת עשויה להוות במה למאמרים מתחומים אחרים. ב"מגמות " נבחרו 24 תקצירים ועד כה 15 כבר התקבלו ויועברו לשיפוט בסוף החודש .
הכנס הבינלאומי להגירה -  קארין אמית דווחה על כנס מאוד מוצלח שהתקיים במתכונת רחבה מזו שהיתה בכנס הקודם. היום הראשון הוקדש לכנס הקנדי שיוחד להגירת עבודה . היומיים הנוספים נגעו בהיבטים שונים של נושא ההגירה מתחומים רבים ונישאו דבריהם של בעלי תפקידים בינלאומיים בתחום ההגירה, לצד אנשי שטח, תוך דיון במגוון נושאים (הגירה וחינוך הגירת עבודה וכו' ). בימים הקרובים יתקיים דיון בעקבות הכנס ויופקו לקחים לעתיד .
פורום סטודנטים לתארים מתקדמים בתחום ההגירה -  קהילת הגירה ודמוגרפיה מעוניינת להקים פורום סטודנטים לתואר שני ושלישי בהתאם ליוזמה שעלתה בעבר על ידי רבקה רייכמן . רבקה רייכמן הציגה בפני הנוכחים את המודל ההולנדי לפיו סטודנטים העוסקים בהגירה נפגשים אחת לשנה לסדנה בה מתארח מרצה בכיר המציג את מחקרו לצד מחקרים של הסטודנטים המנצלים את הסדנה להחלפת מידע ולהרחבתו. ליאת מציעה לבחון מודל של רשת חברתית במתכונת הרשת למדעי החברה . סוכם כי יופץ קול קורא לסטודנטים להקמת פורום כזה אשר ינוהל וירוכז על ידי הסטודנטים .
קהילת הגירה ודמוגרפיה בפייסבוק - אנו מבקשים לבחון הקמת קהילת הגירה ודמוגרפיה בפייסבוק. בקרוב יופץ קול קורא בו נפנה לחברי הקהילה אשר מוכנים לסייע בהקמת ותחזוק הקהילה בפייסבוק , לעשות כן .
מפגשי הקהילה המתוכננים - מדי שנה מתוכננים שלושה מפגשים של הקהילה כלהלן :  בחודש נובמבר – כנס זה יתקיים זמן קצר לאחר תחילת שנת הלימודים באחד מימי ו', במהלך הכנס הסוציולוגי (בדרך כלל בחודש פברואר) , בחודש יוני - בעקבות סיכום עם המרכז האקדמי רופין יתקיים הכנס באחד מימי הלימודים של תוכנית ה MA בהגירה ושילוב חברתי, כך שהסטודנטים יוכלו לחוות בצורה בלתי אמצעית את המפגש עם חוקרים ומרצים חברי הקהילה
קהילות "הגירה" ו"דמוגרפיה", היילכו שתיהן יחדיו? - עדו ליברמן, הציג עמדה לפיה חלק מחבריו הדמוגרפים אינם רואים עצמם כחלק אינטגרלי מהקהילה. דבר הבא לידי ביטוי בהיעדרותם ממפגשי הקהילה, זאת מתוך הנטייה להדגיש את נושא ההגירה ולהמעיט בחלק הדמוגרפי. ליאת מילביצקי , רכזת האגודה הסוציולוגית הישראלית הצביעה על הגורמים לאיחוד בין שתי הקהילות ובעיקר אי הצלחתה של קהילת דמוגרפיה להתנהל בצורה עצמאית. קארין אמית הצביעה על מרכזיותה של ההגירה בקהילה ומציעה לראות את הדמוגרפיה בהקשר של ההגירה בלבד. יבגני טרטקובסקי – טען כי תחום  ההגירה הינו נרחב ורב תחומי (מציג לדוגמא את עצמו כבא מתחום הפסיכולוגיה) ולהיבט הדמוגרפי לא צריך להיות משקל יתר לעומת תחומים אחרים כגון פסיכולוגיה, ספרות, אמנות וכו'.  סוכם כי לילך לב ארי, יו"ר הקהילה, תבחן את הנושא מול חברים בקהילה המגיעים מהתחום הדמוגרפי.
הצגת המחקרים:
דגנית לוי ממכון ברוקדייל הציגה ממצאים ממחקר בו הייתה שותפה: בני נוער עולים: תמונת מצב עדכנית . המחקר עתיד להתפרסם בקרוב .
ארז כהן מהמכללה למנהל הציג ניתוח אתנוגרפי של פורום הגירה – יצירת קשרים חברתיים ועיבוד חוויית ההגירה של ישראלים לאוסטרליה וניו זילנד .
שתי ההרצאות עוררו עניין רב בקרב המשתתפים והועלו שאלות והערות בעקבותיהן .
משתתפים (לפי סדר א-ב): אורית שטרנברג, אילן ריס, אסי אהרונוב, ארז כהן, דגנית לוי, דורון דגני (רכז), דלית אברהמוף, דניאל דוברין, חנה דגני, יבגני טרטקובסקי, ליאת מילביצקי, לילך לב ארי (יו"ר),  משה שוקד, נורית דוברין, סבטלנה צ'אצ'אשוילי בולוטין, עדו ליברמן, ענת משה, קארין אמית, רבקה רייכמן, רונלדו דליגדיש.  
 

מפגש מס' 12, 2010

 
המפגש נערך ב 19/11/2010 במרכז האקדמי רופין
לילך לב ארי, יו"ר הקהילה ברכה והודתה לפרופ' אמריטוס תמר הורוביץ ופרופ' שמואל שמאי על שהואילו לשאת בפני חברי הקהילה את תוצאות מחקרם אודות רשת מופ"ת ובית הספר שבח מופ"ת ועדכנה את המשתתפים בתהליכים המתקיימים בקהילה כלהלן :
כתב העת "הגירה" - תהליך הקמת כתב העת האינטרנטי "הגירה" שהחל ביוזמתן של ד"ר רחל שרעבי וד"ר ריטה סבר ועידודה ותמיכתה של  רבקה רייכמן ' יו"ר הקהילה הראשונה, מתקדם. העורך הראשי יהיה  סרג'ו דלה פרגולה מהאוניברסיטה העברית. עורכת המשנה רחל שרעבי. חברי המערכת –משה סמיונוב, רבקה רייכמן, לילך לב ארי, ריטה סבר, קארין אמית. רכז המערכת -  דורון דגני .
פרופ' סרג'ו דלה פרגולה הוסיף וציין את חשיבותו של כתב העת והמעמד שאנחנו מבקשים להקנות לו בתחום כתבי העת, אשר יהווה מקור ידע חשוב בנושא ההגירה על היבטיו השונים .
תודות למרכז אקדמי רופין על הסכמתו לתמוך כספית בהקמת הגיליון ולאגודה הסוציולוגית הישראלית על תמיכה נוספת.
בימים הקרובים יופץ קול קורא למאמרים עבור הגיליון הראשון של כתב העת שיצא במהלך 2011 .
הכנס הסוציולוגי  ה– 42 של האגודה הסוציולוגית הישראלית -  הכנס יתקיים בין 7-8 לפברואר 2011 במכללה האקדמית תל אביב יפו. נושא הכנס : תרומת הסוציולוגיה? מפגשים סוציולוגיים עם תחומי דעת משיקים.
קהילת הגירה ודמוגרפיה תציג בכנס שני מושבים. שם המושב הראשון: מפגש בין הסוציולוגיה וההגירה. המושב יעסוק בתרומת הסוציולוגיה לניתוח ולהבנת תהליכי הגירה ודפוסי השתלבות של קבוצות מהגרים שונות בחברה קולטת. במושב תינתן במה להצגת גישות סוציולוגיות קלאסיות ועכשוויות. המושב בראשות רחל שרעבי , יארח את עדנה לומסקי פדר אשר תישא דברים אודות ספרה "נראות בהגירה". שם המושב השני: מפגש בין הסוציולוגיה והדמוגרפיה: חשיבה סוציולוגית על אודות סוגיות דמוגרפיות. מושב זה יעסוק בחקר מגוון היבטים כמו: לידות, נישואין, מוות והגירה והגורמים המשפיעים עליהם . במושב המוצע נבחן, באמצעות מחקרים שנעשו בתחום, מהם השינויים שחלו בהקשרים אלה והזיקה בינם לבין שאלות סוציולוגיות רלוונטיות. המושב, בראשות לילך לב ארי, יארח את  סרג'ו דלה פרגולה אשר יישא דברים אודות "מגמות ושאלות מחקר בהגירת יהודים בימינו: מבט כללי וחקר מקרה באמריקה הלטינית" .
פורום סטודנטים לתארים מתקדמים בתחום ההגירה - קהילת הגירה ודמוגרפיה מעוניינת להקים פורום סטודנטים לתואר שני ושלישי בהתאם ליוזמה שעלתה בעבר על ידי  רבקה רייכמן .
הנושא נבחן בימים אלה ובקרוב יופץ קול קורא לסטודנטים .
 
מפגשי הקהילה המתוכננים -   המפגשים הבאים יתקיימו במהלך חודש פברואר במסגרת הכנס הסוציולוגי ה – 42 ובחודש יוני .
פרופ' אמריטוס תמר הורביץ מאוניברסיטת בן גוריון נשאה דברים יחד עם פרופסור שמואל שמאי ממכללת תל חי והמכון לחקר הגולן בנושא מחקרם המשותף: "מדגם בית ספר רוסי – ישראלי לרשת חינוכית כלל ישראלית"
שתי ההרצאות עוררו עניין רב בקרב המשתתפים והועלו שאלות והערות בעקבותיהן .
משתתפים (לפי סדר א-ב): אורית שטרנברג, אידה רוביני הלצר, אילן ריס, ארז כהן, דורון דגני, לילך לב ארי, נונה קושנירוביץ, סיביל היילברון, סרג'ו דלה פרגולה, קארין אמית, שמואל שמאי, תמר הורוביץ

מפגש מס' 13, 2011

 
בכנס ה 42 של האגודה הסוציולוגית הישראלית שהתקיים במכללת תל אביב יפו, קיימה קהילת הגירה ודמוגרפיה את המפגש המרכזי השנתי של הקהילה והייתה אחראית על שני מושבים מרתקים :
מפגש בין הסוציולוגיה והדמוגרפיה -  המושב הראשון, בראשות לילך לב ארי , עסק בחשיבה סוציולוגית אודות סוגיות דמוגרפיות. הוצגו בו ארבעה מחקרים ופרופ' סרג'ו דלה פרגולה סקר בהרצאת אורח "מגמות ותמורות בהגירות יהודים: תמונה גלובלית והמקרה של אמריקה הלטינית ".
מפגש בין הסוציולוגיה להגירה - המושב השני, בראשות רחל שרעבי, עסק במפגש בין הסוציולוגיה וההגירה. גם כאן הוצגו ארבעה מחקרים ופרופ' עדנה לומסקי – פדר נשאה דברים בהרצאת אורח על אודות הספר אותו ערכה ביחד עם פרופ' תמר רפפורט ושמו: "נראות בהגירה: גוף, מבט ייצוג".
במפגש של הקהילה ב 8/2/2011 דווח על פעילות הקהילה במהלך שנת 2010 כלהלן:
במשך השנה התקיימו שלושה מפגשים של הקהילה, המפגש הראשון התקיים בכנס ה 41 של האגודה הסוציולוגית הישראלית שנערך ב 16/2/2010 במכללה האקדמית גליל מערבי בו נבחרה לילך לב ארי ליו"ר הקהילה, דורון דגני מונה לרכז ונבחר הלוגו של הקהילה . במפגש זה הוחלט גם על הקמת כתב העת וחברי/ות הקהילה שנכחו בישיבה העלו נושאים שונים לדיון .
המפגש השני התקיים ב 18/6/2010 במרכז האקדמי רופין בו הציגה דגנית לוי ממכון ברוקדייל את המחקר בו הייתה שותפה על בני נוער עולים: תמונת מצב עדכנית וארז כהן הציג ניתוח אתנוגרפי של פורום הגירה – יצירת קשרים חברתיים ועיבוד חוויית ההגירה של ישראלים לאוסטרליה וניו זילנד. שתי ההרצאות עוררו עניין רב בקרב המשתתפים והועלו שאלות והערות בעקבותיהן .
המפגש השלישי התקיים ב ב 19/11/2010 במרכז האקדמי רופין שבמרכזו נשאה תמר הורוביץ מאוניברסיטת בן גוריון דברים יחד עם פרופסור שמואל שמאי ממכללת תל חי והמכון לחקר הגולן בנושא מחקרם המשותף " : מדגם בית ספר רוסי – ישראלי לרשת חינוכית כלל ישראלית". גם הרצאות אלו עוררו עניין רב בקרב המשתתפים .
 
לאורך השנה עמדו במרכז העשייה של הקהילה מספר פרויקטים מרכזיים :
.1 השקת כתב ה עת המקוון " – הגירה"
.2 גיליון מיוחד של מגמות
.3 הקמת פורום סטודנטים
אנו גאים להשיק במסגרת המפגש הנוכחי את כתב העת "הגירה" אשר יצא לדרך עוד בתקופה שרבקה רייכמן הייתה יו"ר הקהילה ובעידודה, כאשר רחל שרעבי וריטה סבר יזמו ובחנו את הנושא .
סרג'ו דלה פרגולה נענה לבקשת הקהילה להיות העורך הראשי של כתב העת כשלצידו משמשת רחל שרעבי כעורכת משנה .
ב 27/1/2011 הופץ קול קורא בין חברי הקהילה להגשת מאמרים ובמסגרת המפגש הנוכחי נשא דברים פרופ' דלה פרגולה אודות כתב העת וציין כי זהו כתב עת חשוב ביותר המתאר מגמות בינלאומיות הבאות לידי ביטוי בחברה הישראלית. כתב העת אמור לשמש במה לחוקרים ותיקים בתחום ההגירה לצד חוקרים צעירים אשר יתאפשר להם להציג מחקרים חדשים, לעודד כתיבה על החברה הישראלית ללא העדפה דיסציפלינארית אשר תעבור שיפוט על ידי מומחים לדבר. ליד המערכת תוקם ועדה מייעצת בה ייקחו חלק חוקרים ישראלים מהשורה הראשונה לצד חוקרים מחו"ל. בימים אלה שוקדת המערכת על פיתוח ועיצוב אופיו של כתב העת אשר הגיליון הראשון שלו יצא במהלך שנת 2011 .
פרופ' דלה פרגולה מבקש להודות למרכז האקדמי רופין שנתן חסותו לכתב העת יחד עם האגודה הסוציולוגית הישראלית .
במשך השנה עקבנו בעניין אחר יוזמה נוספת של הקהילה – כרך מיוחד של כתב העת מגמות אשר ייוחד לנושא ההגירה. העורך הראשי שהתמנה לכתב העת, פרופ' ינון כהן דיווח כי הוגשו 73 תקצירים מתוכם 24 התבקשו לכתוב מאמר שלם. מבין 20 המגישים התקבלו לפרסום כעשרה מאמרים .
כתב העת ייצא במהלך שנת 2012 ואנחנו נמשיך לעקוב בעניין אחר התקדמות הפקת הגיליון .
במהלך השנה פנינו לסטודנטים לתואר שני ושלישי בבקשה להקים פורום לסטודנטים לתארים מתקדמים. גם נושא זה צבר תאוצה בימים אלה והוקמה מערכת של חמישה סטודנטים אשר יובילו את המהלך. במהלך הדיון הוצגו מספר מודלים של פורום כזה וחברי המערכת יפעלו לגיבוש הצעה אשר תובא בפני מליאת הקהילה .
תוכניות לשנה הקרובה
גם השנה יתקיימו שני מפגשים בנוסף למפגשי הקהילה במסגרת הכנס הסוציולוגי. המפגש הבא מיועד להתקיים ב 15/6/2011 במרכז האקדמי רופין. והמפגש שלאחריו, בנובמבר , יתקיים אף הוא במרכז האקדמי רופין .
זה המקום להודות למרכז האקדמי רופין ולפרופ' שוש ארד על השימוש במרכז האקדמי רופין בכלל והמכון להגירה ושילוב חברתי בפרט לטובת קהילת הגירה ודמוגרפיה של האגודה הסוציולוגית הישראלית ולקידום נושא ההגירה .
כמו כן מבקשת הקהילה להודות לפרופ' משה סמיונוב יו"ר האגודה הסוציולוגית על תמיכתו בקהילה בכלל ובכתב העת 'הגירה' בפרט וכן לגב' ליאת מילביצקי על עזרתה הרבה .

מפגש מס' 14, 2011

המפגש התקיים ב 15/06/2011 במרכז האקדמי רופין. המפגש התקיים בסימן 20 שנה למבצע שלמה שבו הועלו כ 14,400 יהודים מאתיופיה.
לילך לב ארי , יו"ר הקהילה ברכה והודתה לפרופ' אסתר הרצוג מהמכללה האקדמית בית ברל, לגב' זיוה מקונן דגו מנכ"ל האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה ומר אנניה וורדה, דוקטורנט מאוניברסיטת בן גוריון וחבר בקבוצת Young Ethiyopian Students) YES) על שנאותו לשאת דברים בפני הקהילה במפגש שיוחד לקהילה האתיופית בישראל .
מושב ראשון - פעילויות הקהילה :
כתב העת "הגירה" החל לקרום עור וגידים בראשות העורכים סרג'ו דלה פרגולה ורחל שרעבי. התקבלו מספר מאמרים למערכת והם נמסרו לשיפוט מתוך מטרה להוציא את הגיליון הראשון לקראת סוף השנה .
 הכנס ה–43 של האגודה הסוציולוגית הישראלית יתקיים ב 27-28 לפברואר 2012 באוניברסיטה העברית בירושלים, קמפוס הר הצופים. נושא הכנס: סוציולוגיה בין רב תרבותיות למלחמת תרבויות. קהילת הגירה ודמוגרפיה תציע שני מושבים בכנס: האחד , בנושא הגירה, בראשות רחל שרעבי בו נבקש לדון בנושא "הגירה כמפגש בין תרבותי בחברה רבת תרבויות " והשני, בנושא דמוגרפיה בראשות לילך לב ארי בו נבקש לבחון "סוגיות דמוגרפיות מנקודות מבט סוציולוגיות ." חברי וחברות הקהילה המעוניינים/ות להציג באחד המושבים הנ ל" מוזמנים/ ות לשלוח תקציר של המחקר לליאת מילביצקי, מזכירת האגודה הסוציולוגית עד 6/11/2011 . העתק מהתקצירים יש להעביר ליו"ר הקהילה.
 ב 1/7/2011 התקיים באוניברסיטת בן גוריון בנגב המפגש הראשון של פורום סטודנטים לתארים מתקדמים בהגירה בהשתתפות 24 סטודנטים לתואר שני ושלישי שתחום המחקר שלהם הוא הגירה, מתוך כ 50 סטודנטים שנרשמו לפורום. בימים אלה בוחן צוות המעקב של הפורום את הדרכים לחיזוק הפורום ובניית מסגרת מתמשכת של פעילות .
 המפגשים הבאים יתקיימו ב 25/11/2011 באוניברסיטת תל אביב וב8/2/2012 באוניברסיטה העברית בירושלים, קמפוס הר הצופים במסגרת הכנס השנתי של האגודה הסוציולוגית הישראלית .
 
 
מושב שני – לימודי הגירה
קארין אמית דיווחה על התכנית לתואר שני בהגירה שמפעיל המרכז האקדמי רופין והמכון להגירה ושילוב חברתי.
מושב שלישי – עשרים שנה למבצע שלמה
לפני 20 שנים החל "מבצע שלמה" אשר היה מבצע צבאי שבו הועלו כ 14,400 יהודים מאתיופיה בסוף השבוע שהחל ב 24 במאי 1991, תוך כ 34 שעות ב כ 30 מטוסים של חיל האוויר הישראלי וחברת אל על.
המבצע נקרא על שם שלמה המלך, אשר פגש את מלכת שבא (מלכים א', פרק י')
המפגש של הקהילה מוקדש לעליית יוצאי אתיופיה ובו מוצגות נקודות מבט תיאורטיות, מחקריות וכן של העוסקים בפועל בקליטה זו – בהקשר לקשיים, נקודות האור והמפגש המורכב של עולים אלה עם החברה הקולטת בישראל :
פרופ' אסתר הרצוג מהמכללה האקדמית בית ברל - המפגש בין העולים מאתיופיה לפקידים במרכז הקליטה.
הגב' זיוה מקונן דגו, מנכ"ל האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה – חזון שילובה המלא של הקהילה בחברה, תוך לקיחת חלק פעיל בבניית חברה ישראלית בעלת אופי רב תרבותי, הרואה בהבדלים בין אדם לאדם יתרון ולא חיסרון.
מר אנניה וונדה, דוקטורנט במחלקה לארכיאולוגיה באוניברסיטת בן גוריון בנגב - "כליאה או קליטה" עולי אתיופיה, 20 שנה אחרי מבצע שלמה.
מר דני אדמסו, ראש תחום קליטה בקרן לידידות, לשעבר מנכ"ל האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה.
ההרצאות עוררו דיון נוקב ומרתק בהשתתפות הקהל .
משתתפים: אדנה זאינצו, אלה קוניקוב, אנניה וונדה, אסף מקרו, אסתי איוב, אסתר הרצוג, ברהן מלצר, גלעד קאופמן, גרמאו מנגיסטו, דורון דגני, דני אדמסו, דניאלה גנדלמן, זיוה מקונן דגו, לילך לב ארי, מברטו, מדי מזל רוזנבלט, מיכאל רוזנבלום, מיקי יאלו, סטפני יונס, עדי בינס, קארין אמית, שושי פלדמן גנור, שמואל מיוחס, תניה סננס

מפגש מס' 15, 2011

את המפגש של הקהילה שנערך ב 25/11/2011  באוניברסיטת תל אביב ארחה התכנית לתואר שני בהגירה ובמרכזו עמדה השקת הספר "ישראלים אמריקנים" מאת לילך לב ארי ועוזי רבהון והוא כלל ארבעה מושבים:
מושב ראשון – פעילות הקהילה:
המושב כלל סקירה על אודות פעילות הקהילה, והערכות לכנס הסוציולוגי ה – 43 : לילך לב ארי, פעילות הפורום של סטודנטים לתארים מתקדמים בהגירה : דורון דגני
מושב שני – כתב העת "הגירה"
דיווח על המתרחש בכתב העת "הגירה": עורכי כתב העת, סרגו'  דלה פרגולה ורחל שרעבי
מושב שלישי – תכניות לתואר שני בהגירה
הצגת התוכנית לתואר שני בהגירה באוניברסיטת תל אביב: נח לוין אפשטיין, על התכנית: מורין מאייר, התכנית לתואר שני בהגירה במרכז האקדמי רופין: קארין אמית
מושב רביעי – השקת הספר  "ישראלים אמריקנים", מאת: עוזי רבהון ולילך לב ארי
"ישראלים אמריקנים" מאת עוזי רבהון ולילך לב ארי בהוצאת מוסד ביאליק
Uzi Rebhun and Lilach Lev Ari, 2010 American Israelis: Migration, Transnationalism, and Diasporic Identity. Series "Jewish Identities in a Changing World", Vol. 13 (General Editors: E. Ben – Rafael, Y.Gorny and J. Bokser – Liwerant). Leiden and Boston: Brill
• דברי פתיחה:  משה סמיונוב
• הצגת ממצאים מרכזיים מהספר: עוזי רבהון, לילך לב ארי
• מגיב: פרופ' סרג'ו דלה פרגולה
• דיון בהשתתפות הקהל
 משתתפים (לפי סדר א-ב): אבי קרבל, אהרון אלאור, אולגה דניסנקו, אורני לבני, אושרת הוכמן, אידה רוביני הלצר, אליס גאיה, אסי אהרונוב, אפי אהרון, ארז כהן, גיורא רהב, דבורה בירגר, דורון דגני, דינה משכי לייסון, דפנה שטרן, ויקה שטיימן, חיים פיירברג, יבגני טרטקובסקי, יצחק דהן, לילך לב ארי (יו"ר), מורין מאייר, משה סמיונוב, משה רוזנבלום, נח לוין אפשטיין, נעמי גל, נעמי פשצ'יק, סרג'ו דלה פרגולה, עוזי עצמון, עוזי רבהון, עמית קמה, צבי איזנבך, קארין אמית, רון פלג, רונית איזנבך, רותי מור פז, שושי פלדמן גנור, שלומית לוי

מפגש מס' 16, 2012

המפגש התקיים במסגרת הכנס השנתי של האגודה הסוציולוגית הישראלית, שנערך באוניברסיטה העברית בירושלים

מפגש מס' 17, 2012

במרכז המפגש השלישי של הקהילה שהתקיים באוניברסיטת בר אילן ב 17/6/2012 עמד ספרה של פרופ' דבורה הכהן, ילדי הזמן: "עליית הנוער" 1933-1948. לאחר סקירת נושאי הקהילה שמענו את הרצאתה של פרופ' הכהן על ייחודה של עליית הנוער בין גלי העלייה.
במרכז המפגש עמדה העדות האישית והמרגשת של מר אהרון שכטר, אשר שיתף את הנוכחים בקורות אותו, ילד בן 10 אשר חווה את מוראות השואה וזכה להגיע לארץ במסגרת עליית הנוער ולהקים כאן משפהה.
סיפורו השאיר את הנוכחים מרותקים  ואת הדיון שתכננו לסוף המפגש – "עדויות אישיות כמקור מידע במחקרי הגירה - ערכים ומגבלות" בחרנו להשאיר לאחד המפגשים הבאים של הקהילה או של פורום סטודנטים.


מפגש מס' 18, 2012
 

 המפגש נערך ב26/11/2012 במרכז האקדמי רופין ובמרכזו עמדה השקת כתב העת "הגירה"

מפגש מס' 19, 2013

המפגש התקיים במסגרת הכנס השנתי של האגודה הסוציולוגית הישראלית שנערך במרכז האקדמי רופין

מפגש מס' 20, 2013

המפגש התקיים ב 29/12/2013 כסיור לימודי בהנחייה משותפת של ד"ר הני זובידה ופרופ' גדעון קונדה מעמותת CEC (Community Education Center), הפועלת לפיתוח תכניות לימוד למבקשי המקלט בדרום תל אביב. במסגרת הסיור נפגשו חברי הקהילה עם מבקשי מקלט בישראל, במתחם התחנה המרכזית החדשה ובמסעדה סודנית המשמשת כמקום מפגש של מבקשי המקלט מארץ זו.
משתתפים (לפי סדר א-ב): אילן ריס, דבורה בלום, דורון דגני, חנה דגני, יוסי יסעור, לילך לב ארי, מלי רייף, עדי בינס, עדי הרקוביץ, עופר קצ'רגין, קארין אמית, קרן סניידר, רביב שוורץ, רבקה רייכמן,

מפגש מס' 21, 2014

המפגש התקיים ב 3/2/2014 במסגרת כנס האגודה הסוציולוגית הישראלית מס' 45. יו"ר הקהילה היוצאת מסרה דיווח על פעילות הקהילה בשנה האחרונה, לרבות סיור לימודי שנערך לחברי הקהילה בדרום תל אביב. פרופ' רחל שרעבי, עורכת המשנה של כתב העת 'הגירה' דיווחה על הוצאת הגיליון השלישי של כתב העת ודורון דגני, רכז הקהילה דיווח על פעילות הפורום של סטודנטים לתארים מתקדמים.
חברי הקהילה בחרו פה אחד בד"ר קארין אמית מהמרכז האקדמי רופין ליו"ר החדשה של הקהילה.
משתתפים (לפי סדר א-ב): איריס ג'רבי, אחמד חליחל, אפרים תבורי, גוסטבו שיפריס, דבורה בלום , דגנית לוי, יצחק דהן , לילך לב ארי, מיכל היישריק, סבטלנה צ'אצ'אשוילי בולוטין, סיגל היילברון, עמיד סעאבנה, קארין אמית, רחל שרעבי, שלמה נהיר

עמוד הבית
האגודה הסוציולוגית הישראלית כתובת: המכללה האקדמית תל אביב יפו רחוב רבנו ירוחם ת.ד. 8401 יפו 61083; דואל: liorsabach@israel-sociology.com
האתר נבנה ע"י  מונסייט פתרונות מחשוב - 2006 כל הזכויות שמורות לאגודה הסוציולוגית הישראלית