חיפוש       
חדשות
נשיאים ממלאי תפקידים הכנס השנתי פרסומי האגודה קשר בינלאומי פרסים לזכרם
כניסה לחברי האגודה
שם משתמש:
סיסמא:
שכחתי סיסמא הרשמה לאתר
עמוד הבית  > קהילות מקצועיות  > בריאות ורפואה  > ספרים שפירסמו חברי קהילת בריאות ורפואה
ספרים שפירסמו חברי קהילת בריאות ורפואה

קהילת בריאות ורפואה מברכת את חברי הקהילה שפירסמו ספרים חדשים שלהלן:

פירוט קישור להוצאה לאור

משה כהן-גיל (2014). הישראלים שביקשו לרפא את העולם. הוצאת כתר

 

ראה אור ספר חדש של משה כהן-גיל בנושא "הישראלים שביקשו לרפא את העולם".

הספר מכיל ארבעה סיפורי חיים של מנהיגי הרפואה האלטרנטיבית בישראל של שנות החמישים: משה פלדנקרייז, פאולה גרבורג, מרדכי נצח וולטר הופה, ונסמך על עבודת הדוקטורט שערך כהן-גיל באוניברסיטת בר אילן על ההיסטוריה של הרפואה המשלימה בישראל.

הספר מתאר דמויות ססגוניות ומרתקות, שכל אדם יכול למצוא בהן עולם ומלואו: תעוזה, גילוי, נחישות, פריצת דרך, עמידה מול הממסד, חיבור של הגוף והנפש, ריפוי עצמי, נוסטלגיה וסיפורי חיים קטנים.

הנה פרטים על הספר בהוצאת כתר: http://www.keter-books.co.il/page_14357
יעל קשת (2010) . הרפואה המשלימה והשבת הקסם לעולם, הוצאת רסלינג

בתווך המשתרע בין בריאות לסגנון חיים, בין רפואה למיסטיקה ובין גוף לנפש ורוח, משגשגת הרפואה המשלימה. מהו סוד קסמה של הרפואה המשלימה?

רפואה משלימה אינה חזרה לרפואת עבר נוסטלגית שעליה אנו מתרפקים, היא אינה רפואת מזרח אקזוטית, אלא יצירה הצומחת לצד ובתגובה לביו-רפואה מדעית, מודרנית, ממוסדת ורבת השפעה. הרפואה המשלימה היא ניסיון להשבת הקסם והקדושה האבודים לתחום הטיפול בגוף ובבריאות, לחיים המודרניים והרציונליים שלנו. 

הספר "הרפואה המשלימה והשבת הקסם לעולם" מתבסס על מחקר שנערך בעשור האחרון. הוא מתמקד באופנים שבהם מטפלים, חוקרים ומובילי דרך ברפואה המשלימה משלבים תובנות רציונליות עם מיסטיקה, תפיסות מודרניות עם קדושה, רפואה מערבית עם מזרחית, רפואה עכשווית עם קדומה ורקמה ביולוגית עם תורות רוחניות. הספר מציע ניתוח אפיסטמולוגי-סוציולוגי של ידע ברפואה המשלימה המובנה על ידי הכלאת קטגוריות ידע מודרניות, מובחנות ומנוגדות זו לזו, כמו טבע-תרבות.

התייחסות לרפואה המשלימה כאל יצירה של ידע כלאיים מאפשרת להבין את האטרקטיביות הרבה של הרפואה המשלימה, לחשוף את מבנה העימות האפיסטמולוגי והאידיאולוגי המלווה את התפתחות הרפואה המשלימה ולהסביר תהליכים המתחוללים בתקופה המודרנית המאוחרת בשדה המומחיות הרפואית. המונח התיאורטי "ידע כלאיים" מוצע בספר זה כאמצעי לניתוח של תהליכים אשר הנם אופייניים לתקופה המודרנית המאוחרת, וביכולתו לתרום לתחום הסוציולוגיה של הידע.  

ד"ר יעל קשת היא בוגרת החוג לסוציולוגיה ולאנתרופולוגיה באוניברסיטת חיפה, חוקרת ומרצה במכללה האקדמית גליל מערבי. מחקריה עוסקים בסוציולוגיה של ידע רפואי ורפואה משלימה.

www.resling.co.il

  

 

עמוד הבית
האגודה הסוציולוגית הישראלית כתובת: המכללה האקדמית תל אביב יפו רחוב רבנו ירוחם ת.ד. 8401 יפו 61083; דואל: liorsabach@israel-sociology.com
האתר נבנה ע"י  מונסייט פתרונות מחשוב - 2006 כל הזכויות שמורות לאגודה הסוציולוגית הישראלית