חיפוש       
חדשות
נשיאים ממלאי תפקידים הכנס השנתי פרסומי האגודה קשר בינלאומי פרסים לזכרם
כניסה לחברי האגודה
שם משתמש:
סיסמא:
שכחתי סיסמא הרשמה לאתר
עמוד הבית  > קהילות מקצועיות  > הגירה ודמוגרפיה  > תרבות ואמנות
תרבות ואמנות

כאן מעודכנות המלצות לסרטים הצגות ותערוכות בתחום ההגירה.

מראות מקום: מבטים על מגדר והגירה בישראל תערוכה שאצרו ד"ר טל דקל ואור תשובה בגלריית "רד ליין". התערוכה מלווה בקטלוג מחקרי ובו ארבעה מאמרים של חוקרות ממגוון דיסציפלינות וכן רפרודוקציות צבע של אמניות עכשוויות.

"ארץ חדשה" - הבימה

בעקבות גל הפליטים שהגיע לארץ בשנים האחרונות, מנסה קבוצת צעירי הבימה, לגלות מה מעורר בנו המפגש איתם.זהו אירוע תיאטרוני המכיל בתוכו את הפחדים, התקוות, הזיכרונות וההתמודדות האישית והציבורית שלנו עם הנושא.

Beta Dance Troupe

להקת "ביתא" (ביתא פירושה בית באמהרית) נוסדה על ידי ד"ר רות אשל בקיץ 2005 במטרה לספק מסגרת ברמה גבוהה לרקדנים מבני העדה האתיופית, השואפים למצות את כשרונותיהם כרקדנים ויוצרים. להקת "ביתא" היא המשכה של להקת "אסקסטה" שייסדה רות אשל באוניברסיטת חיפה ופעלה בין השנים 1995 - 2005.

החיים יפים

עשר שנים אחרי העלייה‮, ‬מאבד אבא של יפים את הרצון לחיות‮. ‬אמא המפרנסת‮, ‬מלבה מידיי יום את אש הגהנום במריבות קורעות לב ויפים תופס פיקוד על משפחה מתמוטטת ויוצא לשקם את דמות האב הנערץ‮. ‬רק נער וכבר בתפקיד המציל‮, ‬מציב יפים התמודדויות חדשות בפני המשפחה המתפרקת‮. ‬האם יעמדו בהן‮? ‬האם יתגבר יפים על משבר הזהות שלו בחברה הישראלית ומהי המסקנה שלו בסוף המסע שלו עם אבא

מר גטו

קומדיה מאת יוסי ואסה
הצגת תיאטרון לכל המשפחה באמהרית ועברית. (מלווה בתרגום)

עמי ותמי סוף לאגדה

מונודרמה למבוגרים: אגדה תמימה ההופכת לדרמה מרגשת שסופה אינו כמו באגדות

מראות

סרטה של אורלי מלסה - סיפורה של משפחה אתיופית במעבר בין תרבותי בפרספקטיבה אישית ואומנותית של בת העדה

מהגרים

תיאטרון מלינקי - זהו סיפור על אנשים שאיבדו את חייהם, שהיגרו כדי לשנות את חייהם, אולם בעיות העבר ממשיכות לרדוף אותם.                                                                            

טניה - עולה חדשה                                                              

בית לסין - ישראל, שנת 2000, סוף גל העליה הגדול. צעירה עולה חדשה מרוסיה מנסה לחלץ את עצמה ואת בעלה מפני גורל ההגירה:דירה צפופה, עבודה מפרכת ומשבר זהות. היא נקלעת לקונפליקט עם סבתו, השולטת במשפחה ביד רמה, נגררת לסיפור אהבה חסר סיכוי עם גיסה ונאלצת לעשות החלטה גורלית הקשורה להריון לא מתוכנן

שם נולדתי

ולדימיר פרידמן זוכה פרס "איש השנה" בקולנוע ובתיאטרון בהצגת יחיד המבוססת על סיפור עלייתו לישראל

אוי ואבוי

פעם נכנסתי לבניין שלי, ומישהו מהשכנים אמר לי 'מה יש לכם אתם, האתיופים, כל פעם רוצחים מישהי?', אז הבנתי כמה המצב חמור, שהאלימות משתוללת והביטחון האישי נפגע, לא רק בין בני זוג", אומר הבמאי, השחקן והמפיק, שמואל ברו (זורבבל - זוכה מקום ראשון לדרמה, פסטיבל חיפה, 2005), שכתב את ההצגה אוי ואבוי, שעולה בימים אלו על הבמה.

דארפור בבית

ליהושע סובול יש מחזה חדש, "דארפור בבית", שם הוא תוהה האם קהות הלב שלנו בשאלת הפליטים קשורה לטוהר הגזע היהודי, ואיך מיהרנו לשכוח שפעם גם אנחנו ביקשנו מקלט. "אלוהים היום לא היה בוחר בנו", הוא אומר

הבית של מתוקו

התיאטרון האתיופי ישראלי הולגאב, גאה להציג  "הבית של מתוקו".

 הצגה, פנטסטית וסוריאליסטית, מורכבת מחוויותיהם וסיפוריהם הקשים של בני הקהילה האתיופית בארץ, על דרך של שירה, הומור וריקוד, מצמררת לעיתים בעוצמתה. 
מנימוקי השופטים בפסטיבל עכו: "העלאת עולם מרתק ומלא חיים... תוך שימוש עשיר במוסיקה, שירה ריקוד ומשחק". שחקן ההצגה ביינה גטהון זכה לציון לשבח.

 

ההצגה תעלה בתאריכים ה- 12..12 וה-13.12- בתיאטרון תמנוע, רח' שונצינו 8 ת"א בשעה 20:30. עלות כרטיס 65 ₪, עלות כרטיס לקבוצה של 10 אנשים ומעלה 40 ש"ח.

 

 

עמוד הבית
האגודה הסוציולוגית הישראלית כתובת: המכללה האקדמית תל אביב יפו רחוב רבנו ירוחם ת.ד. 8401 יפו 61083; דואל: liorsabach@israel-sociology.com
האתר נבנה ע"י  מונסייט פתרונות מחשוב - 2006 כל הזכויות שמורות לאגודה הסוציולוגית הישראלית