חיפוש       
חדשות
נשיאים ממלאי תפקידים הכנס השנתי פרסומי האגודה קשר בינלאומי פרסים לזכרם
כניסה לחברי האגודה
שם משתמש:
סיסמא:
שכחתי סיסמא הרשמה לאתר
עמוד הבית  > קהילות מקצועיות  > ידע, מדע וטכנולוגיה   > סיכומי פגישות ופגישות קרובות
סיכומי פגישות ופגישות קרובות

 

*התנצלותנו במקרה של תפוצה כפולה*

 

 שלום רב,

 בימים אלו מתארגנת קהילה ארצית של העוסקות והעוסקים במחקר לימודי מדע וטכנולוגיה בישראל.

 כתחום המאגד לתוכו מגוון דיסציפלינות ונושאים, כגון סוציולוגיה, אנתרופולוגיה, היסטוריה, משפטים, מדיניות ציבורית, בריאות וחינוך, אם רק לציין מעט, מהווים לימודי המדע והטכנולוגיה מרחב עשיר תיאורטית ומתודולוגית. כך, בין תחומי, שאלות וגישות המחקר שצמחו מתחום זה ניתן להציב, בין השאר, את 'תיאורית השחקן-רשת' (Actor-Network Theory), מקומה של דמוקרטיה או 'שיתוף הציבור' בתהליך יצור ידע מדעי ולחילופין מעורבותם של מדענים במרחב הציבורי, וצמיחתם והשפעתם של גופי ידע מדעיים וטכנולוגיים חדשים על החלטות מדיניות ומבנים חברתיים. זהו תחום דינמי, בו קהילה בינלאומית תוססת, ורלוונטי בוודאי לחקר החברה הישראלית, המאופיינת שוב ושוב כ'טכנו-אופטימיסטית'.

 הקהילה תהיה פתוחה לכל אלו הרואים עצמם כעוסקים במחקר בתחום, והיא שמה לעצמה כמטרה לייצר מרחב אקדמי משלים לאלו המתקיימים כבר במסגרת הכנס השנתי של 'האגודה הישראלית להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים' (שייערך השנה ב- 16 ביוני 2013) והסדנא הדו-שנתית בנושא (שנערכה לאחרונה בפברואר 2013), וזאת באמצעות ארגון מפגשים מקצועיים וימי עיון אחת למספר חודשים. ימי עיון אלו יספקו במה מקצועית לחשיפת מחקרים חדשים ולדיון בנושאים משותפים כגון אופייה הטכנומדעי של החברה הישראלית, גישות תיאורטיות ומתודולוגיות, ומגמות עולמיות בתחום. תקוותנו היא כי קהילה זו תהפוך לחממה לחוקרות ולחוקרים בתחום, אקדמיים ושאינם, בית להכרות, לדיונים מקצועיים, להעשרה הדדית וכבסיס לשיתופי פעולה עתידיים.

 לצורך ארגונו של המפגש הראשון של הקהילה, אותו אני מייעדים לתחילת שנה"ל האקדמית תשע"ד (2013-2014), אנו מזמינים את כל המעוניינות והמעוניינים להשתתף בצוות ההיגוי של הקהילה למפגש שיתקיים במסגרת הכנס השנתי של 'האגודה הישראלית הישראלית להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים' שייערך כמדי שנה במוזיאון המדע שבירושלים, ב- 16 ביוני 2013, החל מהשעה 14:00. במסגרת מפגש זה נדון בדרכים למימוש מטרותיה של הקהילה ונתחיל בעבודה לקראת המפגש הראשון.

 נשמח אם אלו המעוניינים יצרו גם עמנו קשר באופן ישיר.

מחכים לראותכם,

              עדי ענבר,  adirivka@post.bgu.ac.il

               המכון לחקר סביבות צחיחות

                                   המכונים לחקר המדבר

                               אוניברסיטת בן-גוריון

עמוד הבית
האגודה הסוציולוגית הישראלית כתובת: המכללה האקדמית תל אביב יפו רחוב רבנו ירוחם ת.ד. 8401 יפו 61083; דואל: liorsabach@israel-sociology.com
האתר נבנה ע"י  מונסייט פתרונות מחשוב - 2006 כל הזכויות שמורות לאגודה הסוציולוגית הישראלית