חיפוש       
חדשות
נשיאים ממלאי תפקידים הכנס השנתי פרסומי האגודה קשר בינלאומי פרסים לזכרם
כניסה לחברי האגודה
שם משתמש:
סיסמא:
שכחתי סיסמא הרשמה לאתר
עמוד הבית  > קהילות מקצועיות  > משפחה
משפחה

להרשמה לקהילות המקצועיות באגודה  לחצו כאן

ההרשמה היא דרך מערכת ההרשמה המקוונת של האגודה 

ההרשמה פתוחה לכולם/ן ואינה מותנית בתשלום לחברות באגודה

 קהילת משפחה / יו"ר פרופ' סילביה פוגל ביז'אווי, פרופ' אורלי בנימין רכזת ומנהלת אתר הקהילה: אפרת קנול

מוסד המשפחה, המאופיין לאורך כל ההיסטוריה  ברב-גוניות מפתיעה ובדינאמיות בלתי-פוסקת, עובר היום תהליך של שינוי מואץ. שינוי זה עד כדי כך מרחיק לכת שבספרות מדובר ב"מוטציה" של מוסד המשפחה. במסגרת תהליך זה, אותו ניתן לכנות תהליך האינדיווידואליזציה של מוסד המשפחה, הופכות המסגרות המשפחתיות למסגרות שבמרכזן עומד הפרט, צרכיו ורצונותיו –וזאת בשונה ממה שהאנושות ידעה עד כה , כאשר המסגרות המשפחתיות, על כינונן ותפקודן, נקבעו קודם כל במטרה לשרת את החברה, דהיינו להבטיח את המשכה הביולוגי, התרבותי והמעמדי. 

תהליכים אלה עוברים גם על החברה הישראלית. יחד עם זאת, למוסד המשפחה בישראל ייחודיות משלו המתבטאת בכך שלמרות אותם השינויים, ממשיכה להתקיים מרכזיות מוסד המשפחה בחיי הפרט והכלל .

מבחינה חברתית, התפתחויות דיאלקטיות אלה מעלות סוגיות רבות ומגונות כגון: זכויות הפרט וגבולותיו; חלוקת התפקידים והסמכויות המיגדריות והבין-דוריות בתוך המשפחה; מעמד הילד וזכויותיו; הזקנה והבנייתה החברתית בעידן העכשווי; מעמדה של הדת בחברה דמוקרטית; תכנון מדיניות חברתית ומדיניות דמוגרפית;  השלכות הטכנולוגיה הרפואית על מוסד המשפחה; איתגור השיח המשפטי, הרפואי והתקשורתי; וכו' ...

מטרת קהילת משפחה היא להרחיב ולהעמיק את הדיון הקיים בחברה הישראלית בנושאים אלה על ידי העמקת הידע המחקרי והאקדמי, תוך שימת דגש  מיוחד על ההיבט החברתי. לשם כך, אנו מעוניינים להיפגש פעמים בשנה (אלא אם כן יעלה צורך ליותר פגישות). בפגישות אלה, אנו מתכננים להציג הרצאות ומחקרים ולהעלות כל נושא רלוונטי לקידום התחום והקהילה, כמו למשל  ארגון ימי עיון ; הכנת ספר בנושא סוציולוגיה של המשפחה בארץ; בקשות להזמנת מרצים אורחים מחו"ל וכו'... כמו כן, אנו מבקשים לארגן מושבים בכנס הסוציולוגי השנתי.

  מי שמעונין/ת להירשם לקהילה מוזמן/ת להיכנס לכאן כדי למלא ולשלוח את טופס ההרשמה לקהילה.

 

עמוד הבית
האגודה הסוציולוגית הישראלית כתובת: המכללה האקדמית תל אביב יפו רחוב רבנו ירוחם ת.ד. 8401 יפו 61083; דואל: liorsabach@israel-sociology.com
האתר נבנה ע"י  מונסייט פתרונות מחשוב - 2006 כל הזכויות שמורות לאגודה הסוציולוגית הישראלית