חיפוש       
חדשות
נשיאים ממלאי תפקידים הכנס השנתי פרסומי האגודה קשר בינלאומי פרסים לזכרם
כניסה לחברי האגודה
שם משתמש:
סיסמא:
שכחתי סיסמא הרשמה לאתר
עמוד הבית  > קהילות מקצועיות  > דוקטורנטים וחוקרים צעירים  > מפגשי הקבוצה
מפגשי הקבוצה

חברים וחברות,

אנו שמחים להודיע על יציאתה לדרך של תכנית Study Buddy - תכנית קבוצות הדוקטורנטים של האגודה הסוציולוגית הישראלית ושל האגודה האנתרופולוגית הישראלית. 
כולנו מכירים את זה: המנחים שלנו עסוקים, החברים לא מבינים על מה אנחנו מדברים וגם לקולגות לא חסרות צרות. בתקופת הדוקטורט (וגם לאחריה), אין תחליף לקבוצת עמיתים שתעניק תמיכה, תסייע בהתקדמות המקצועית של חבריה ותפיג את הבדידות. 
אחד מהחסמים ליצירת קשרים וקבוצות כאלה באופן תדיר יותר או על בסיס מוסד הלימודים, הוא העובדה שלעיתים ישנו מרחק רב בין מקום המגורים של הדוקטורנטים לבין המוסד שבו הם לומדים. לכן, התכנית נועדה לחבר בין דוקטורנטים המעוניינים בכך ברחבי הארץ, על בסיס עניין ומקום מגורים. הקבוצות תפעלנה תחת המטריה של האגודה הסוציולוגית והאגודה האנתרופולוגית, ויזכו לתמיכה וייעוץ ככל שיידרש.

אז איך נרשמים? 
שלחו לנו את טופס ההרשמה עד לתאריך 31.5.2017.

לשאלות:
הילה נחושתן – נציגת הסטודנטים באגודה האנתרופולוגית הישראלית  hilla.nehushtan@mail.huji.ac.il
אורי כץ – נציג החוקרים הצעירים באגודה הסוציולוגית הישראלית oka@post.bgu.ac.il  

 

שלום לכולם,

 אני שמח להזמין אותך למפגש נוסף של "דיאלוגים"- סדרת מפגשי קהילת הדוקטורנטים באגודה הסוציולוגית הישראלית.

 נושא המפגש הקרוב הוא "מפת הדרכים למערכת ההשכלה הגבוהה: ניהול קריירה במציאות אקדמית משתנה" ובו תתארח פרופ' דליה מור- דיקן ביה"ס למדעי ההתנהגות במסלול האקדמי המכללה למנהל.

מערכת ההשכלה הגבוהה עוברת בשני העשורים האחרונים שינויים מגוונים הנובעים, בעיקר, ממהפכת המכללות, שבהן ישתלבו בעתיד רוב תלמידי הדוקטורט של היום. במפגש הזה אנו מבקשים לדון במשמעויות ובהשלכות השינויים הללו על האקדמיה ובפרט על ניהול קריירה אקדמית: הבדלים בתרבות ארגונית בין אוניברסיטה למכללה, סוגיית איכות ההוראה, שוני בדרישות המשרה בין מכללה לאוניברסיטה, תפקיד המחקר, דגש פרופסיונאלי לעומת מיקוד תיאורטי בתכניות לימודים, מוכוונות סטודנטיאלית ועוד. 

 המפגש ייערך ביום שישי 27 במאי, בשעה 10:15 (כיבוד קל מ-9:45) בקמפוס המכללה למנהל בראשון לציון (חדר 262, בניין ד').

                          http://www.colman.ac.il/about/roads/Pages/default.aspx

 ההרשמה היא הכרחית. להרשמה נא לשלוח מייל לכתובת: iss.phd.network@gmail.com 

להזמנה לחצו כאן  

להתראות

אולג

 

  ביום ו' בתאריך  24.12.2011 התקיים מפגש נוסף של קבוצת העניין של הדוקטורנטים בסדרת "דיאלוגים" בנושא Revise and Resubmit עם דר' ג'קי פלדמן מהמחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, אונ' בן-גוריון בנגב. פרסום מאמרים בכתבי-עת מדעיים הוא שלב הכרחי בקידום הקריירה האקדמית. באמצעות חשיפת התהליך האישי בקבלת מאמר לפרסום, ועל בסיס ניסיונו כמבקר ועורך מאמרים, דר' ג'קי פלדמן התייחס במפגש זה לשאלה: איך מבינים ומגיבים למכתבים ולהערות מכתבי-עת המבקשים שינויים במאמרים שכתבנו?

ביום ו', ה- 5.12.08 התקיימה פגישה של קבוצת העניין של הדוקטורנטים בנושא: "היבטים ודילמות בתהליך הפרסום האקדמי", בהשתתפות ד"ר אורנה ששון-לוי מהמחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה והתוכנית ללימודי מגדר, אוניברסיטת בר-אילן.  עסקנו בסוגיית הפרסום האקדמי במובן הרחב: השתתפות בכנסים ובחירת כנסים, חיפוש פוסט דוקטורט, כתיבת קורות חיים וכמובן פרסום מאמרים. דיברנו על היבטים שונים בתהליך הפרסום: משמעות הפרסום, כללי תהליך הפרסום, הדירוגים השונים, בחירת  כתב עת מתאים. וכן דנו גם בהיבטים "הרכים" יותר של תהליך הפרסום, כדוגמת: התמודדות עם דחיית מאמר והתלבטויות לגבי שיתוף קולגות בתהליך הכתיבה.

_________________________________________________________________________________

  ביום ו', ה- 4.7.08, התקיימה פגישה ראשונה של קבוצת העניין של הדוקטורנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. במסגרת הפגישה הציג פרופ' גד יאיר מהמחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, האוניברסיטה העברית הרצאה בנושא: "מאחורי הקלעים" של הקריירה האקדמית. ההרצאה עסקה בדברים שחשוב לדעת בתכנון הקריירה האקדמית בשלב הדוקטורט . בנוסף, התקיים מפגש משותף של קהילת הדוקטורנטים וחשיבה על כיווני פעולה.

פרופ' גד יאיר המליץ על קריאה נוספת של הביבליוגרפיה שלהלן :

Burris, Val, 2004. "The academic caste system: PhD prestige hierarchies." *American Sociological Review*, Vol. 69(4): 239-264.

Guetzkow, Joshua, Michele Lamont, and Gregoire Mallard. 2004. "What is originality in the humanities and the social sciences?" *American Sociological Review* 69:190-212

עמוד הבית
האגודה הסוציולוגית הישראלית כתובת: המכללה האקדמית תל אביב יפו רחוב רבנו ירוחם ת.ד. 8401 יפו 61083; דואל: liorsabach@israel-sociology.com
האתר נבנה ע"י  מונסייט פתרונות מחשוב - 2006 כל הזכויות שמורות לאגודה הסוציולוגית הישראלית