חיפוש       
חדשות
נשיאים ממלאי תפקידים הכנס השנתי פרסומי האגודה קשר בינלאומי פרסים לזכרם
כניסה לחברי האגודה
שם משתמש:
סיסמא:
שכחתי סיסמא הרשמה לאתר
עמוד הבית  > קהילות מקצועיות  > גוף, תרבות וחברה  > פגישות קרובות וסיכומי פגישות קודמות
פגישות קרובות וסיכומי פגישות קודמות
המפגש הקרוב ב- 17.6.2011, כולכם/ן מוזמנים/ות!!!!

  קהילת גוף מיניות ורבייה של האגודה הסוציולוגית הישראלית מתכבדת להזמינך למפגש

שיתקיים ביום שישי הקרוב, בתאריך 17.6.2011  במסלול האקדמי המכללה למנהל- קמפוס ראשון לציון,

בחדר הישיבות מספר 262, בניין ד' בין השעות 9:30 ועד 12:30

 על סדר היום :

1.     ענבל וילמובסקי תציג את פרויקט האנתולוגיה בנושא וסת

2.     שריתה גייל מואס תציג את מחקרה בנושא המחזור החודשי כמקור של כוח מעצים

3.     הצגה של חידוש פעילות הקהילה: תוכניות, רעיונות ויעדים להמשך פעילות

המפגש אינו כרוך בתשלום. נבקש רק לאשר את השתתפותכם/ן בחזרה לד"ר הילה העליון, במייל: hiliha@biu.013.net.il כדי שנוכל להיערך בהתאם.

 תודה ונשמח לראותכם/ן

ד"ר דלילה אמיר

יו"ר קהילת גוף, מיניות ורבייה

חזרה למעלה
מפגש קהילת גוף מיניות ורבייה בכנס האגודה הסוציולוגית השנתית ב- 16.2.2010

 במסגרת הכנס של האגודה הסוציולוגית הישראלית במכללה האקדמית גליל מערבי בעכו, התקיים מפגש של הקהילה ביום שלישי 16.2.2010 בשעה 14:00 עד 15:15 בחדר 29 , בו דווח על הפעילות ה"חוץ" קהילתית ועל המשך פעילותה של הקהילה

חזרה למעלה
פגישה ביום 5.9.08

כולכם/ן מוזמנים/ות למפגש הקרוב של קהילת גוף, מיניות ורבייה

המפגש התקיים ביום שישי , ה- 5.9.08  במסלול האקדמי המכללה למנהל, קמפוס ראשון לציון בחדר ישיבות 401,  משעה 9:30 ועד 12:00 . למפת הגעה לקמפוס ראשון לציון במסלול האקדמי, המכללה למנהל לחץ/י כאן

 בתוכנית:

1. הרצאה - ד"ר סיגל גולדין, בנושא: גוף, מגדר וסוציולוגיה של המוסר

2. דיון בהמשך הפעילות של הקהילה:  ארגון יום עיון של הקהילה, ייצוג סוציולוגיה של גוף, מיניות ורבייה במילון למונחי סוציולוגיה, ארגון מושבים לקראת הכנס הסוציולוגי השנתי 2009 (כיוון שהשנה מספר המושבים לכל קהילה הצטמצם למושב אחד מקסימום שניים איכותיים בלבד וגם כדי להתכונן למועד האחרון להגשת תקצירים שיהיה ככל הנראה עד ה- 1 בנובמבר 2008 )

3. הרמת כוסית לכבוד השנה החדשה

 

חזרה למעלה
18.7.2008- פגישת גוף, מיניות ורבייה

 בפגישת קהילת גוף, מיניות ורבייה שהתקיימה ביום שישי, בתאריך 18.7.08 במכללה למנהל- קמפוס ראשון לציון, תמר שר שלום הציגה את מחקרה בנושא:"יוצרות כותבות את גופן; חוויית הגוף המורכב והבו-זמני" . הרצאתה של תמר עסקה בביטוי הטקסטואלי לחוויית גופן של נשים יוצרות מתחומי אמנות שונים; כיצד נחווה/נתפס הגוף? באיזה אופן מתורגמת חוויה זו למילים? ההרצאה תשפוך אור על האופן שבו שפה וגוף, כצורה וכתוכן, נפגשים ונרקמים בטקסטים; "תמונת הגוף" העולה בטקסטים חושפת מארג מורכב, מרובד, מרובה שכבות ופנים של גוף שמכיל קולות שונים/סותרים/דיכוטומיים, גוף שמהווה צומת בה מצטלבים מבטים ושיחים חברתיים/תרבותיים. תמר תדגים כמה "פתרונות" של משתתפות המחקר להתמודדות עם האתגר והפרדוקס שבכתיבת הגוף, ותקשור "חוטים" בין כתיבתן לבין זו של כמה תיאורטיקניות פמיניסטיות (איריגארי, סיקסו, מרשל, מין-הא). כהד לקריאתן של תיאורטיקניות אלה אל הנשים לכתוב את גופן, מתוכו ודרכו, היא הדגישה את חשיבותה של כתיבת הגוף; כתיבה שבה חוקי הלשון השגורה "נפרמים" והשפה "מתכופפת" אל הגוף, כך שהגוף הופך נוכח והשפה מתרחבת/מתגמשת.

חזרה למעלה
6.6.2008 סיכום פגישה של קהילת גוף, מיניות ורבייה

בפגישה שהתקיימה ביום שישי , ה- 6.6.2008  ד"ר עמית קמה מהחוג לתקשורת, המכללה האקדמית עמק יזרעאל,  הציג את מחקריו בנושא: הכחדתו הסמלית של הגוף ה"פגום": הרהורים על תפקידי התקשורת כסוכנת למישטור הגוף. ד"ר עמית קמה מרצה בחוג לתקשורת, המכללה האקדמית עמק יזרעאל. מחקריו העוסקים בקבוצות מיעוט שונות – הומואים, מהגרות עבודה, נכים – פורסמו בכתבי עת ישראליים ובינלאומיים. כמו-כן, פרסם ארבעה ספרים: העיתון והארון: דפוסי תקשורת של הומואים.  תקשורת כתרבות: יצירת משמעות כמפגש בין טקסט לבין קוראים (עם פרופ' תמר ליבס וד"ר מירי טלמון). "חטיבה אנושית אחת, עם ישראלי אחד": על כינון זהויות קיבוציות במכתבים למערכת "הארץ". עיצוב הגוף וחיטוב הזהות: ייצוגי הגוף בטלביזיה המסחרית (עם ד"ר דליה לירן-אלפר). ד"ר קמה הינו חבר מערכת כתב העת Journal of LGBT Youth והיה אחד מעורכי האנציקלופדיה  Routledge International Encyclopedia of Queer Culture . כמו-כן, חבר בוועדת ההיגוי של הפורום ללימודי נכות ומוגבלות. 

חזרה למעלה
28.12.2007 פגישת קהילת גוף, מיניות ורבייה

במסגרת הפגישה הוצג הספר:" גופנו עצמיותנו"- גרסה ישראלית והסוגיות שהיא מעלה על ידי העורכת הראשית של הספר- טל תמיר.  טל הציגה גם מידע כללי למעוניינות בהתנדבות בעמותת "נשים לגופן"- לפרטים לחץ כאן. בנוסף, התקיים דיון חשוב לגבי הגיליון בנושא גוף בסוציולוגיה ישראלית וקידום המאמרים שלא אושרו לגיליון זה.

חזרה למעלה
סיכום פגישה ביום 15.12.2007

לחץ כאן

חזרה למעלה
17.8.2007 פגישת קהילת גוף מיניות ורבייה

ביום שישי, ה- 17.8.2007 התקיימה פגישה של קהילת גוף, מיניות ורבייה. במסגרת הפגישה הציג ד"ר יאיר זלטנרייך את מחקרו בנושא: גבריות, כבוד וגוף במושבות פיק"א בגליל בתקופת היישוב  בנוסף, הקהילה החלה בארגון הצעות למושבים ותקצירים לכנס האגודה השנתי.

חזרה למעלה
סיכום פגישה ביום 18.5.2007

לחץ כאן

חזרה למעלה
עמוד הבית
האגודה הסוציולוגית הישראלית כתובת: המכללה האקדמית תל אביב יפו רחוב רבנו ירוחם ת.ד. 8401 יפו 61083; דואל: liorsabach@israel-sociology.com
האתר נבנה ע"י  מונסייט פתרונות מחשוב - 2006 כל הזכויות שמורות לאגודה הסוציולוגית הישראלית