חיפוש       
חדשות
נשיאים ממלאי תפקידים הכנס השנתי פרסומי האגודה קשר בינלאומי פרסים לזכרם
כניסה לחברי האגודה
שם משתמש:
סיסמא:
שכחתי סיסמא הרשמה לאתר
עמוד הבית  > קהילות מקצועיות  > דוקטורנטים וחוקרים צעירים
דוקטורנטים וחוקרים צעירים

 

התארים המתקדמים מתוארים פעמים רבות כשלב, גם אם חשוב ומשמעותי, בדרך מסוימת. הדרכים שונות ומגוונות: מקריירה אקדמית, דרך הוראת סוציולוגיה ועד שילוב המחקר הסוציולוגי בעבודה מחוץ לאקדמיה. בכל המסלולים הללו הדוקטורט מתאפיין במידה כזו או אחרת של בדידות. 
מכאן, אני רואה חשיבות רבה באגודה הסוציולוגית כבית שנועד להפיג את הבדידות לחוקרים צעירים (ולא רק) בכל המסלולים. הקהילות השונות הפועלות במסגרת האגודה הסוציולוגית הן פלטפורמה להחלפת רעיונות ולשיתופי פעולה במסגרת האקדמית. אולם מעבר לכך, על האגודה הסוציולוגית בכלל, ועל קהילת החוקרים הצעירים שבה בפרט, לענות גם על הצרכים הייחודיים הנובעים מאותו שלב מרכזי שבו אנו נמצאים. 
אני מקווה שנייצר שיח משותף ופורה על החיים שלנו בנקודת הזמן הייחודית הזו, ועל החיים שאנחנו מבקשים לייצר עבורנו בעתיד. נפעל כדי להבין איך מייצרים אפשרויות לקריירה אקדמית בתנאי הפתיחה ההולכים ומתקשחים, ואיך מייצרים אפשרויות אחרות למי שלא ימצא את עצמו במשרה אקדמית תקנית. נבנה יחדיו את זהותנו העצמית כסוציולוגים, ובעיקר – נפיג את הבדידות.

שלב הדוקטורט (ולא רק הוא) מאופיין בבחירות אסטרטגיות ואחרות הקשורות לשיקולים של ניהול קריירה. לא פעם, אנחנו לומדים / מלמדים על יחסי כוח במסגרת אחד הקורסים, ויוצאים ממנו למציאות רוויה ביחסי כוח שבה עלינו להתנהל. אני רואה בהגנה על הדוקטורנטים והדוקטורנטיות, כקבוצה וכיחידים, חלק חשוב מאוד מתפקידי. במקביל, לא ניתן להתעלם מהרוחות הפוליטיות שנושבות בימים אלה ומבקשות להבנות מחדש את השיח האקדמי והציבורי. 
אני מאמין שלמרות שיקולי ניהול הקריירה והחששות האחרים שנלווים לאמירה פוליטית, כסוציולוגים יש לנו מחויבות להשמיע את קולנו לנוכח התפתחויות פוליטיות מסוכנות. גם אם לא נרצה (ולא נוכל) לייצר אמירה אחת שתייצג את כלל הדוקטורנטים, אני מקווה שנוכל לייצר שיח פוליטי ער תוך שימוש בכלים הסוציולוגיים שברשותנו.

הקהילה מיועדת לחוקרים/ות צעירים/ות שלעבודתם/ן היבטים חברתיים, ולפיכך נשמח לראות בה סטודנטים/ות מסוציולוגיה, מדעי המדינה, תקשורת, עבודה סוציאלית, ניהול, לימודי עבודה, חינוך, בריאות הציבור, קרימינולוגיה ותחומים קרובים נוספים.

הקהילה פועלת כרשת קשר להעברת אינפורמציה (סדנאות מחקר, כנסים, מלגות לדוקטורט ולבתר -דוקטורט, הזדמנויות עבודה ועוד) וכפורום עמיתים להתייעצות ולהעלאת נושאים לדיון. כמו כן אנו מקיימים מפגשים סביב נושאים שעולים ביוזמת החברים.

 לפרטים נוספים נא לפנות אל יו"ר הקהילה, אורי כץ, בדוא"ל: iss.phd.network@gmail.com 

עמוד הבית
האגודה הסוציולוגית הישראלית כתובת: המכללה האקדמית תל אביב יפו רחוב רבנו ירוחם ת.ד. 8401 יפו 61083; דואל: liorsabach@israel-sociology.com
האתר נבנה ע"י  מונסייט פתרונות מחשוב - 2006 כל הזכויות שמורות לאגודה הסוציולוגית הישראלית