חיפוש       
חדשות
נשיאים ממלאי תפקידים הכנס השנתי פרסומי האגודה קשר בינלאומי פרסים לזכרם
כניסה לחברי האגודה
שם משתמש:
סיסמא:
שכחתי סיסמא הרשמה לאתר
עמוד הבית  > קשר בינלאומי
קשר בינלאומי
קשרי האגודה הסוציולוגית הישראלית עם האגודה הסוציולוגית האירופית
 
בישיבת הנהלה שהתקיימה ב- 8.6.2012 הוזמנה ד"ר טלי כץ גרו כדי לדון בנושא הקשרים של האגודה הסוציולוגית הישראלית עם האגודה הסוציולוגית האירופאית (ESA).

כץ גרו הציעה לחשוב על דרכים להדק את הקשר עם האגודה האירופאית. היא סיפרה כי נבחרה להיות בהנהלה של ה ESA המונה 2000 חברים ונשענת בעיקר על פעילות של סקציות (קהילות מחקר) שנפגשות פעם בשנה, כאשר פעם בשנתיים נערך כנס של ה ESA כולה. כץ גרו ציינה כי ה ESA עוברת שינויים בעיקר בעלייה משמעותית במספר החברים ובמספר הסקציות. אחד מהשינויים הוא מהלך להוסיף עמוד תווך שהוא המועצה לאגודות סוציולוגיות לאומיות. זאת במטרה להשפיע על התכנון של הכנסים פעם בשנתיים ומעורבות בכל מה שקשור לכסף במחקר באירופה. כץ גרו דיווחה כי נכון להיום יש 23 חברים ישראלים באגודה האירופאית. לדעתה כדאי וחשוב להגביר את ההרשמה של החברים הישראליים. פעילות נוספת שמתקיימת מידי שנה בקיץ היא סדנא הפתוחה לדוקטורנטים (אולג קומליק יו"ר קבוצת העניין של הדוקטורנטים הפיץ מידע אודות הסדנא ברשת הדוקטורנטים), אולם השנה פנתה והתקבלה לסדנא סטודנטית ישראלית אחת.

לטענת כץ גרו, חשוב לחזק את מעורבות האגודה הישראלית מכמה סיבות. סיבה אחת היא שיש כסף רב באיחוד האירופי, מדובר ב 80 מיליארד יורו שהולך למחקר. חשוב שבאירופה יידעו שישראל יכולה לקחת חלק במחקר ללא הגבלות, על מנת שחוקרים אירופאים יפנו יותר וישתפו יותר פעולה עם חוקרים מישראל. אחד התפקידים של האגודה הסוציולוגית כאגודה מחקרית הוא להראות נוכחות בפעילויות של אגודה אירופאית. סיבה שנייה להידוק הקשר היא שאירופה קרובה וזולה יותר מארה"ב עבור חוקרים וסטודנטים. סיבה שלישית היא שבתקופה בה יש חרם על ישראל במקומות שונים, חשוב שישראל תהייה נוכחת.

כץ גרו הציעה לשמור על קשר עם רוברטו צ'יפריאני שאחראי על הקמת המועצה לאגודות סוציולוגיות מקומיות, להמשיך ולעדכן על פעילויות של האגודה הסוציולוגית האירופית באתר וברשימת התפוצה. היא סיפרה כי נוצרות אגודות סוציולוגיות אזוריות - למשל אגודה הבלקנית, של דוברי צרפתית- וצריך לפחות לדעת על זה וללמוד על זה.

נשיא האגודה יוסי שביט סיפר כי האגודה הסוציולוגית האירופית העבירה לאגודה הסוציולוגית הישראלית שאלון על אודות האגודה הישראלית. השאלון כעת במילוי. האגודה הסוציולוגית הישראלית ממשיכה להיות חברה באגודה הסוציולוגית האירופית. שביט ייצג את האגודה הסוציולוגית הישראלית במפגש האגודות הבינלאומיות בפריס ב 25 באוקטובר 2012 .

 רשמה: ליאת מילביצקי, מעודכן נכון לתאריך 12.6.2012

 
עמוד הבית
האגודה הסוציולוגית הישראלית כתובת: המכללה האקדמית תל אביב יפו רחוב רבנו ירוחם ת.ד. 8401 יפו 61083; דואל: liorsabach@israel-sociology.com
האתר נבנה ע"י  מונסייט פתרונות מחשוב - 2006 כל הזכויות שמורות לאגודה הסוציולוגית הישראלית