חיפוש       
חדשות
נשיאים ממלאי תפקידים הכנס השנתי פרסומי האגודה קשר בינלאומי פרסים לזכרם
כניסה לחברי האגודה
שם משתמש:
סיסמא:
שכחתי סיסמא הרשמה לאתר
עמוד הבית  > חדשות
חדשות
הזמנה למפגש השלישי של קבוצת קריאה וחשיבה בנושא חברה, מוגבלות וסביבה
05/07/2022

קהילת סביבה וחברה וקהילת לימודי מוגבלות באגודה הסוציולוגית הישראלית, בשיתוף ואירוח המרכז ללימודי מוגבלות באוניברסיטה העברית, מזמינים אתכם ואתכן להשתתף במפגש השלישי של קבוצת קריאה וחשיבה בנושא

חברה, מוגבלות וסביבה

מפגש בנושא פסולת ומוגבלות

יום שני, 25/07/22 , 17:30-16:00 בזום

רקע: קבוצת הקריאה לחברה, מוגבלות וסביבה מיועדת לעודד היכרות והעמקה בטקסטים מרכזיים שקושרים בין סביבה למוגבלות ובאמצעותם לקדם דיון פורה, מחדש ומחודש אודות יחסי סביבה-חברה-מוגבלות. בשנים האחרונות מתרחב העיסוק האקדמי בקשר שבין חברה, סביבה ומוגבלות, אך בישראל הוא טרם נוצר. הדיאלוג בין נקודות המוצא הדומות והשונות של תחומים אלה יכול להעשיר את הצטלבויות השיח בין לימודי מוגבלות ולימודי הסביבה. זאת ועוד, שני התחומים מציעים אפיסטמולוגיה המתנגדת להגמוניה של מדעי הטבע ואשר מנסה להראות שטבע/רפואה/מדע אינם טהורים, תמיד מטושטשים ולכל הפחות מושפעים מהבניות חברתיות.

במפגש הקרוב נתמקד בפסולת בהקשר של אנשים עם מוגבלות ונדון במורכבות, בסתירות ובאי השוויון שמתגלים במדיניות סביבתית, בדגש על מוגבלות. במהלך המפגש נשאל האם ובאיזו מידה מדיניות של צדק סביבתי מכירה באנשים עם מוגבלות כשותפים ולא כגורמי זיהום בעצמם וכן לא כ"בעיה" אותה צריך למנוע. בבסיס הדיון נדרש גם להיות ערים לסוגיה של זיהום סביבתי כמקור לחולי ומוגבלויות ולאופן בו הפגיעים ביותר הן קבוצות מיעוט ואוכלוסיות ממעמד סוציו- אקונומי נמוך.

המאמר שישמש אותנו כנקודת פתיחה לדיון על מתחים ופערים בין צדק סביבתי וצדק חברתי ועל חוסר ההכרה בצרכים של אנשים עם מוגבלות, הוא:

The poverty of plastics bans: Environmentalism’s win is a loss for disabled people

להרשמה לחצו כאן

לצפייה בהזמנה לחצו כאן

קישור לזום:  https://huji.zoom.us/j/3128048322

לשאלות ופרטים נוספים ניתן לפנות אלינו למייל: disability.studies@mail.huji.ac.il

חזרה...
עמוד הבית
האגודה הסוציולוגית הישראלית כתובת: המכללה האקדמית תל אביב יפו רחוב רבנו ירוחם ת.ד. 8401 יפו 61083; דואל: liorsabach@israel-sociology.com
האתר נבנה ע"י  מונסייט פתרונות מחשוב - 2006 כל הזכויות שמורות לאגודה הסוציולוגית הישראלית